Pod tímto názvem se nesou celé prosincové zprávy z Hnutí fokoláre, které připomínají 100. výročí narození jeho zakladatelky, Chiary Lubichové.
http://collegamentoch.focolare.org/en/project/slovencina-38/
V prvním příspěvku se přeneseme do Chiařina rodiště – Tridentu, kde se dozvíme, jak Chiara nastoupila na cestu dobrodružství žitého evangelia spolu s rodící se komunitou. Poznáme také, že její charisma zde s plnou silou působí dodnes.
V další části nám ředitel městského muzea představí výstavu, kterou Trident uspořádal své slavné rodačce, a vysvětlí, proč si ji město připomíná a za co si jí cení.
K tomu se váže pasáž, ve které sama Chiara vypráví, jak pochopila a odpověděla na Boží volání. Hnutí, které se později zrodilo, má i výrazný ekumenický charakter a tak vyslechneme pozdrav z Ottmaringu, kde se sešlo 300 účastníků z 55 hnutí napříč křesťanskými církvemi, kteří se hlásí k iniciativě Společně pro Evropu. Tu inspirovala Chiara Lubichová v devadesátých letech, aby vyšla najevo i křesťanská duše Evropy.
Pak navštívíme zemětřesením postiženou Albánii, podíváme se na běžný život fokoláre ve Sockholmu a nově založené fokoláre na ostrovech Fidži. V poutavém dokumentu nahlédneme do mužského fokoláre žijícího na periferii, uprostřed chudinské čtvrti v brazilské Florianopolis. Provede nás jím otec Vilson Groh, kněz zamilovaný do Ježíše Opuštěného, kterého v pozdějším vstupu označí Jesús Morán, spolupresident Hnutí, za mystika kontemplujícího opuštěného Boha v lidech na okraji.
Na závěr se s námi podělí prezidentka Hnutí fokoláre Maria Voce – Emaus o dojmy z vernisáže výstavy v Tridentu a o své pocity při přebírání medaile, kterou jí poctil kraj Tridentsko. Nás upoutá i skutečnost, že medaile nese svatováclavskou plaménkovou orlici. Tu obdrželo město Trident od Jana Lucemburského v roce 1339 na žádost místního biskupa, Mikuláše Eberharda z Brna. Zdejší biskupství do té doby žádný znak nemělo a svatováclavská orlice byla po vymření Přemyslovců volná.